Hizmetlerimiz

Akupunktur Tedavisi

Aşağıda bulunan iletişim numaralarından bize ulaşıp Antalya Akupunktur Tedavisi için randevu alabilirsiniz.

Uzman Haccam Hakan TUTUM : 0545 699 69 06

Uzman Haccam Kemalettin : 0551 166 10 64

Uzman Haccame Aslı TUTUM: 0545 699 69 06

Mail: hakantutum@hotmail.com

KEPEZ / ANTALYA

Akupunktur iğne batırılması yöntemiyle uygulanan bir tedavi yöntemidir. En çok bilinen ve en çok uygulama alanı olan kilo vermek için uygulanır. Uygulama yapılan kişilerin büyük bir çoğunluğu zayıflamaktadır.

Bunun dışında Akupunkturun faydaları nelerdir?
Akupunktur iğneleri sayesinde bel bölgesinde kan dolaşımını hızlandırarak oradaki kasların rahatlaması ile bel ağrısında tedavi amaçlı olarak çok kullanılmaktadır. Göz çevresinde kan dolaşımını hızlandırarak görme sorunlarında da başvurulan bir yöntemdir, özellikle Karasu denilen göz rahatsızlığının tedavisinde kullanılmaktadır. Lif dokusu iltihabı tedavisi için yine akupunktur çözüm olmuştur. Lif dokusu iltihabı tedavi edilmezse harekette zorluk ve kas problemleri oluşur. Ayrıca ishal ve kabızlıkta, boyun fıtığı, kireçlenme, bel fıtığı, siyatik tedavisinde uygulanır. Yüz felci, behçet hastalığı, parkinson, bronşit, ses kısıklığı, ağızdaki yaralar, menopoz, adet sancısı, alkolizm, sigara bağımlılığı, şişmanlık, uykusuzluk, guatr, şeker, kısırlık gibi daha sayamadığımız birçok hastalığın tedavisinde akupunktur bir kurtarıcı olmuştur.

Uygulama yapılırken hiç acı duyulmaması da bu yönteme başvurmak için artı bir sebeptir. Acı duyulmaması ve sonuç alınmasından dolayı tercih edilen bir yöntemdir.

Vücut Ağrılarını Dindiren Akupunktur Noktaları 

Akupunktur nedir? Uzun yıllardır Çin ve Uzakdoğu ülkelerinde iğnelerle uygulanan bir tedavi yöntemidir. Ülkemizde de uygulanmaya başlayan akupunktur tedavisi vücudun belirli noktalarına iğne batırılarak ağrıyı azaltma veya bağışıklık sistemini düzenlemek için birçok hastalıkta tedavi edilmektedir.

Genellikle bel, boyun, omuz ağrılarının tedavisinde kullandığı gibi migren, uyku bozukluğu ve sinüzit gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Kilo vermek isteyenlerinde akupunktur yolu ile kilo verdikleri görülmektedir.

Tedaviden daha çok ağrıları dindirmek için kullanılan bu yöntemde vücudun belli noktalarına konulan iğneler sayesinde yapılmaktadır. 1.5 ile 4 cm uzunluğunda bulunan bu iğneler paslanmaz gümüş, altın veya paslanmaz çelikten oluşmaktadır. Vücut ağrılarını dindiren Akupunktur noktaları önemlidir. Bu noktaların iyi tespit edilmemesi halinde yapılacak tedavi hiçbir işe yaramayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir